Farkımız

“SÜRPRİZ PERİSİ” kurucumuz Şirin Yücel’in bir hayaliyle başladı. “İnsanları mutlu ederek mutlu olma”, bu aynı zamanda hayata bakışımızın, iş anlayışımızın da temelini oluşturdu. Ve “İnsanları mutlu ederek mutlu olma” hayalimizi gerçekleştirme imkanı veren binlerce çiftimize çok teşekkür ederiz. 
SÜRPRİZ PERİSİ, Türkiye’nin İLK VE TEK SÜRPRİZ Organizasyonlar yapan firmasıdır. Ve profesyonelliğimiz sadece SÜRPRİZ üzerinedir. İşin içinde sürpriz olan, evlilik teklifi, doğum günü, yıldönümü vb gibi her türlü organizasyon bizim işimizdir. Herkesin yaptığı Düğün, nişan, açılış , konser, kongre yapmaz, BİZ SADECE SÜRPRİZ yaparız…

 • “Evlilik/ evlenme Tekliflerinin” marka tescili SÜRPRİZ PERİSİ ne aittir. Ki anlamı çok büyüktür. Profesyonel ve kurumsal olarak sürpriz evlilik teklifleri 10 yıldır uzmanlık alanımızdır. 
 • “%100 memnuniyet” hizmet sektöründe her firmanın temel cümlesidir, ancak, SÜRPRİZ PERİSİ olarak bunu “MUTLULUK GÖZYAŞLARI” ile bir adım daha ileriye taşıdık. Ve şuana kadar yaptığımız yüzlerce organizasyon sonunda aldığımız “CANI YÜREKTEN” bir teşekkür bizim gülen yüzümüz, en büyük motivasyon kaynağımız oldu.
 • Çünkü biz biliyoruz ki, sevdikleriniz sizin için önemli, ama SÜRPRİZ PERİSİ için ÇOK DAHA ÖNEMLİ.. SÜRPRİZ PERİSİ olarak, yaptığımız her organizasyonun, sizin yaptığınız EN MÜKEMMEL organizasyon olacağının ve dost sohbetlerinde, hep hayranlıkla anlatılacağınızın garantisini veriyoruz.
 • Hizmet anlayışımız “ ŞEFFAFLIK, DÜRÜSTLÜK ve GÜVEN” üzerine kuruludur. Biz sizi sadece bir müşteri olarak görmüyor, sizle birlikte aynı heyecanı ve telaşı yaşıyor, sizin üzerinizdeki yükü hafifletmek için, sürecin tümü ile ilgili koçluk hizmeti veriyoruz. 
 • SÜRPRİZ PERİSİ’nin en büyük farkı, yapılanı, asla bir iş olarak görmüyor, bütünüyle fikrimizi, yüreğimizi, emeğimizi, sizleri mutlu etmek ve organizasyon sonunda “Hayatımızın en güzel gününü yaşattığınız için çok teşekkür ederiz” cümlelerinizi duymak için ortaya koymamızdır. Bir insana “HAYATININ EN GÜZEL GÜNÜNÜ YAŞATMAK”, BUNDAN DAHA GÜZEL NE OLABİLİR Kİ?...
 • SÜRPRİZ PERİSİ EKİBİ, oluşabilecek, tüm olumsuzluklara anında çözüm üretebilen ve sürecin kusursuz işlemesini sağlayan tüm bilgi, beceri ve teknik donanıma sahiptir. Ve bilirsiniz ki güvenilir ellerdesinizdir ve hiç bir detayı düşünmek veya kontrol etmek zorunda değilsinizdir. 
  Sürpriz Perisi Ekibi, hayatlarının bir noktasında mutluluk arayışına çıkmış ve yolları sürpriz perisinde kesişmiş, farklı meslek gruplarından 25 kişinin bir araya gelmesinden oluşmuş muhteşem bir sinerji sonucudur. 
 • Verdiğimiz tüm hizmetleri kendi bünyemizden vermekteyiz. Araya aracıların girmediği, ekstra herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmadığınız, birinci elden her türlü, en mükemmel hizmeti alırsınız. 
 • Kendimize ait  SÜRPRİZPERİSİ 1 YATIMIZDA  ve boğazın incisi İFFET HANIM yalımız da , Ritz Carton Otel ‘de ki  Residance dairemiz de sizi ağırlamaktan memnuniyet duymaktayız . Ayrıca 30 WATT renkli VE 12 WATT yeşil LAZER CİHAZLARINDAN, PROJEKSİYON, SİS VE BALONCUK MAKİNASINA, UÇAN BALONDAN, UZAKTAN KUMNADALI VOLKANLARA, KAMERA FOTOĞRAF ÇEKİMİNDEN ,MÜZİSYEN VE TİYATROCULARA VE  YÜZLERCE FARKLI SÜSLEME  VE DEKORASYON MALZEMELERİNDEN, TÜM SERVİS TAKIMINA KADAR HERŞEY KENDİ BÜNYEMİZDEN SAĞLANMAKTADIR.. 
 • Genelde sürprizlerin doğası gereği aylar öncesinden planlanmaz, aklınıza düşer ve sürpriz yaparsınız. O nedenle bizim için zaman en önemli şeydir. Bize 2 saat öncesinden bile haber verdiğiniz taktir de, pek çok organizasyonu gerçekleştirebiliriz.  Bu kadar HIZLI yapabiliyor olmamızdaki üç önemli unsur vardır; bir 25 kişilik profesyonel bir ekibin her zaman hazır olması, ikincisi, tüm ekipmanları ve hizmetlerimizi kendi bünyemizden sağlıyor olmamız ve üçüncü en önemli neden ise; işimizin sadece SÜRPRİZ YAPMAK olması ve gerçekten severek yapıyor olmamızdır.
 • Sürpriz Perisi’nde ki bütün bu ayrıcalıklarla birlikte, kusursuz bir organizasyon deneyimini yaşar ve en heyecanlı, en özel gününüzde “BULUTLARIN ÜZERİNDE EVİNİZE GİDENE KADAR”, size bir Peri gibi eşlik ederiz. 
 • Ve son olarak ŞİRİN YÜCEL’İN her zaman dediği gibi, “ Asıl organizasyon becerisi, her şey yolunda gittiğinde değil, problem çıktığında, nasıl baş edebildiğinizdedir”…SÜRPRİZPERİSİ EKİBİ bu bilinçle ve profesyonellikle eğitim alır ve hayata geçirir…
 • SÜRPRİZ PERİSİ’nin kurucusu Şirin Yücel’in VİZYONU: Her gün daha çok insanı mutlu ederek, hayatlarının en unutulmaz, en muhteşem gününü yaratmak ve yaşatmaktır. Ve en büyük hayalide günün birinde, sürpriz organizatörlüğü yapan bir VAKIF kurup, ücretsiz organizasyonlarla insanların mutluluğuna ufacık katkı sağlamaktır... 

SÜRPRİZ PERİSİ ANAYASASI


Sürpriz Perisi Anayasası şirket içi kurum kültürünün en önemli parçasıdır. Tüm çalışanlarımız, ailemizin bir parçası olan her kişi ,bu ilkeler doğrultusunda hareket eder ve hayat felsefesine dönüştürür. Sürpriz Peri’li olmak böyle bir şeydir. Ve her bir çalışanımızın altında imzası vardır.

 1. BİZ PERİ’YİZ☺  MUTLULUK DAĞITAN PERİLER. TEK GÖREVİMİZ HEP KENDİMİZDEN ÖNCE BAŞKARINI MUTLU ETMEK, ONLARI MUTLU GÖRMEKTİR…

 2. ORGANİZASYONLARINI YAPTIĞIMIZ KİŞİLER BİZİM AİLEMİZE, EVİMİZE GELMİŞ “MİSAFİR”LERİMİZDİR. VE BURDA GÖRECEKLERİ VE YAŞAYACAKLARI TÜRK MİSAFİRPERVERLİĞİDİR. HEP DAHA FAZLASI, HEP DAHA İYİSİ, EN İYİSİNİ VERMEKTİR…

 3. MİSAFİRLERİMİZİN MUTLULUKLARIYLA, MEMNUNİYETLERİYLE, TEŞEKKÜRLERİYLE BESLENİR VE MOTİVE OLURUZ

 4. BİZ BİR AİLEYİZ. YANLIŞLAR, KIRGINLIKLAR AİLE İÇİNDE KALIR VE AİLE İÇİNDE ÇÖZÜLÜR, DIŞARIYA, MİSAFİRLERİMİZE, İŞİMİZE YANSITMAYIZ.

 5. BİRBİRİMİZİ ELEŞTİRİLERİMİZ HEP DAHA İYİSİ İÇİNDİR. AMA BU ELEŞTİRİLER HEP ÖZELDE YAPILIR. KİMSEYİ RENCİDE ETMEZ, KÜÇÜMSEMEZ, KIRMAYIZ…

 6. HEPİMİZ EŞİTİZDİR. BİR HALKANIN ZİNCİRLERİ GİBİ KENETLENMİŞİZDİR BİRBİRİMİZE. NE BEN SENDEN ÜSTÜN, NE SEN BENDEN AŞAĞIDASINDIR. NE BEN DAHA ÖNEMLİ, NE SEN DAHA AZ ÖNEMSİZSİNDİR, HEPİMİZ BU HALKANIN, HEP EN KÜVVETLİ PARÇASIYIZDIR. BİRİMİZ EKSİKSE, BİZ EKSİĞİZDİR. 

 7. DİLİMİZ ŞEFKAT, SEVGİ DİLİDİR. HEM BİRBİRİMİZLE HEMDE MİSAFİRLERİMİZLE KONUŞURKEN, SEVGİ DİLİNİ KULLANIRIZ. SAMİMİ AMA DÜZEYLİYİZDİR

 8. BİZ FARKLIYIZ. BİZ KİMSEYE BENZEMEYİZ. NE BAŞKA ORGANİZASYON FİRMALARINA, NE HİZMET SEKTÖRÜNDEKİ DİĞER FİRMALARA. BİZDE PARANIN DİLİ GEÇMEZ, BİZDE KİŞİLERİN MESLEKLERİ, EKONOMİK DURUMLARI, MEVKİLERİ ÖNEMSİZDİR. HERKESE EŞİT YAKLAŞILIR, EŞİT DAVRANILIR, AYNI HİZMETİ, MÜKEMMEL HİZMETİ VERİRİZ. 

 9. BİZ FARKLIYIZ. ÇÜNKÜ BİZ BİR İLKİ YAPIYORUZ. İLKİZ VE TEKİZ. YAPTIĞIMIZ İŞİN PROFESYONELLERİYİZ. 

 10. BİZİM İÇİN GERÇEKTEN %100 MEMNUNİYET ÖNEMLİDİR. BİNDE BİR BİLE BİR MEMNUNİYETSİZLİK OLSA, TELAFİSİ İÇİN BÜTÜN YOLLARI DENER, MEMNUN ETMEK İÇİN NE GEREKİRSE, KOŞULSUZ KAYITSIZ YAPARIZ. 

 11. BİZ HEP İLERİ BAKARIZ. HEP KENDİMİZİ GELİŞTİRİRİZ. YENİLİKLERİ TAKİP EDER, UYGULARIZ. 

 12. BİZDE VERİLEN SÖZ ÖNEMLİDİR. SÖZ AĞIZDAN ÇIKINCA YA YAPARIZ, YA YAPARIZ. YAPAMAYACAĞIMIZ HİÇ BİR ŞEYİN SÖZÜNÜ VERMEYİZ. MEMNUN KALINMAYACAK HİÇ BİRŞEYİN ALTINA İMZAMIZI ATMAYIZ. SONUNDA MUTLULUK GÖRMEDİĞİMİZ HİÇ BİR İŞİ ALMAYIZ

 13. BİZ HEM BİRBİRİMİZE HEMDE MİSAFİRLERİMİZE KARŞI SORUMLUYUZ. SORUMLULUK DUYGUMUZ GELİŞMİŞTİR. ÜZERİMİZE ALDIĞIMIZ SORUMLULUĞUN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ VE ONA GÖRE DAVRANIRIZ.

 14. BİZ DÜRÜSTÜZ. ASLA YALAN SÖYLEMEYİZ. BİR HATA YAPTIĞIMIZ TAKTİRDE BİLE BUNU BÜYÜK BİR ERDEMLE KABUL EDER, HATAMIZI DÜZELTMEK İÇİN NE GEREKİRSE YAPARIZ. 

 15. BİZ ÇÖZÜM ODAKLIYIZ. BİR PROBLEM ORTAYA ÇIKTIĞINDA, O PROBLEMİN NEDEN YA DA KİMDEN KAYNAKLI ORTAYA ÇIKTIĞINDAN BAĞIMSIZ HEPİMİZ, ÇÖZÜM İÇİN DÜŞÜNÜR, ÇÖZÜM ÜRETİRİZ. BİZİM İÇİN NEDENLERDEN ÇOK SONUÇ ÖNEMLİDİR. HERŞEYDEN ÇOK ÇÖZÜMLENMİŞ OLMASI ÖNEMLİDİR.

 16. YANLIŞLARIN VE EKSİKLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEZ VE AYNEN DEVAM ETTİRMEYİZ. SORUNUN KÖKÜNE, ÖZÜNE İNER, YANLIŞLARI DÜZELTİR, EKSİKLERİ GİDERİRİZ. BUNU YAPARKENDE BİRBİRİMİZE YARDIM EDER, YAPTIĞIMIZ YARDIMLARI SESSİZ YAPARIZ, DİLLENDİRMEYİZ. SÖYLENMEMİŞ İYİLİK, İYİLİKTİR. DİLLENDİRİLMİŞ İYİLİK , MENFAAT BEKLENTİSİDİR’E İNANIRIZ. 

 17. “OLDUĞU KADARIYLA” İŞ YAPMAYIZ. BAHANELERE SIĞINMAYIZ. HEP DAHA FAZLASINI VE DAHA İYİSİNİ YAPARIZ. İYİ YAPTIKLARIMIZI DA KENDİMİZ SÖYLEMEZ, TAKTİRİ BAŞKALARINA BIRAKIRIZ. 

 18. HEPİMİZİN TEK BİR HEDEFİ VARDIR, MUTLU ETMEK VE MUTLU OLMAK.. MUTLULUK İÇİN YAŞAR VE MUTLULUK İÇİN ÇALIŞIRIZ. 

 19. TÜM PROPLEMLERİMİZİ, SIKINTILARIMIZI, SÜRPRİZPERİSİ’NİN KAPISINDA BIRAKIR, İÇERİ ALMAYIZ VE BUNU KİMSEYE YANSITMAYIZ

 20. HEPİMİZ ÖZVERİYLE ÇALIŞIR VE İŞİMİZİ SEVERİZ. SEVMEDİĞİMİZ İŞİ YAPMAYIZ. KİŞİSEL EGOLARIMIZ YOKTUR. EGOSUZ ÇALIŞIRIZ.